Wozimy jaja w rajdówce, bo je mamy!

 

Prawdziwi mężczyźni mają jaja! Nie płaczą, nie biadolą, nie badają się… Co? Kto tak powiedział? Jak to nie badają się??? To chyba jakiś „małojajeczny” gamoń tak twierdzi! WRÓĆ! To właśnie ci prawdziwi mężczyźni mają jaja, żeby je badać! To jest dopiero definicja męskości: stawiać czoła wyzwaniom, nie bać się, przyjmować na klatę nawet najgorsze wieści! Z takiego założenia wychodzimy i my! I dlatego m.in. startujemy w rajdach. I badamy się regularnie, i sprawdzamy czy nasze ‘kochones’ są na swoim miejscu i czy dzięki temu będziemy mieć zdrowie na pokonanie kolejnych oesowych kilometrów. 

 

VIDEO: Wąs, wąs, wąs

 

 

Zostaliśmy partnerem akcji Movember*, bo sami mamy mało jajcarskie doświadczenia z tematem. Jeden z członków naszego zespołu w wieku 23 lat dowiedział się, że ma raka jądra. Oczywiście nie dostał tej informacji z kosmosu, po prostu sam wykrył go podczas samobadania. Zadziałał szybko. Dziś, po kilku latach od tego wydarzenia, jeździ w rajdach (czasami nawet je wygrywa), żyje pełnią życia i mówi innym facetom, żeby się badali. W tak mocno zmaskulinizowanym świecie rajdów ta rada ma szansę zostać wysłuchana. Przecież w rajdach jeżdżą fececi z jajami! Nie jakieś tam bojaźliwe chłystki, które ‘pietrałby się’ się raz w miesiącu sprawdzić swoje przyrodzenie i mieć pewność, że zdrowi mogą stanąć na starcie samochodowej rywalizacji! 

 

Panowie Kierowcy, Piloci, Mechanicy, Logistycy! Badajcie się!  

 

 

Na zdjęciu Kamil Winnicki, zawodnik WM, tu w roli lekarza 

 

 

„Rak jąder i rak prostaty to nie potwory z filmowych horrorów. Rak jądra dotyka głównie mężczyzn między 14 a 34 rokiem życia. Rak prostaty - już po 45 roku życia. I chociaż nowotwory są najczęstszą przyczyną śmierci mężczyzn w Polsce, to mówienie o nich - a zwłaszcza o tych atakujących okolice intymne - jest tabu.” 

 

„Movember to akcja, w której najważniejsze jest rozmawianie - z kolegami, z braćmi, z przyjaciółmi, z ojcami, wujkami, kuzynami, szwagrami, dziadkami i sąsiadami. Każdy z nas jest mężczyzną i każdy z nas może przekazać innym przesłanie Movember - warto się badać.”. www.movenber.org.pl 

 

ZOBACZ materiał „Pytania na śniadanie” TVP 2, w którym szerzej opowiadamy o naszej misji:  

 

 

*) Akcja Movember polega na zapuszczaniu w listopadzie wąsów, które prowokują do dyskusji. Rozmawiamy o raku jąder i prostaty, by uświadamiać panom, chłopcom ale też paniom, jak ważne są regularne badania i dbanie o swój stan zdrowia.

 

01 grudnia 2018

© Copyright 2017 by Wolf Motorsport

winnicki.co, Wolf Motorsport